דף הבית
אודות
גלריית תמונות
"ירושלים: הסיפור הקולינרי"
מתכונים
מן העיתונות
המלצות
צור קשר
Tali Friedman's Atelier
האטליה של טלי פרידמן - אודות

טלי פרידמן
שפית ירושלמית שורשית, בוגרת מכללת "הדסה" ובבית-הספר היוקרתי "לה נוטרה" שבפריז
ובעלת למעלה מ-15 שנות ותק בתחום, בהן עבדה עם כמה מבכירי השפים בישראל.

כשעוברים בשוק מחנה יהודה, האהבה לשוק מחנה יהודה הצבעוני והמשכר תמיד הייתה חלק בלתי נפרד ממנה. לאחר תקופה שבה העבירה סיורים קולינריים וסדנאות בשוק באופן עצמאי, החליטה פרידמן להתמסר לתשוקה זו עד הסוף, ובאוקטובר 2009 הפכה את חלומה למציאות, כשהשיקה את האטליה - סטודיו לבישול בלב השוק, שהפך עם הזמן לביתה השני.

במהלך הסיור המודרך, תוך כדי שהם עוברים בבסטות השונות, בונים המשתתפים יחד עם טלי את התפריט (בהתבסס על העונה ועל ההיצע באותו יום) וטועמים מתנובת השוק - החל מתערובות דגנים ותבלינים, דרך גבינות דגל מהמובילות בעולם ומאפים בלקניים מדהימים וכלה בחלווה תוצרת בית, המופקת משומשום אורגני, לקינוח.

בתום הסיור, לאחר הכרת חומר הגלם המצוי בשוק, יעלו המשתתפים יחד עם טלי ל"אטליה". שם יתחיל חלקה השני של הפעילות: סדנת הבישול האקטיבית, שבה הקבוצה נחלקת לתתי-קבוצות, כשכל אחד מופקדת על חלק אחר בתפריט. בהדרכה של טלי והצוות, מבשלים המשתתפים בעצמם תוך שימוש בחומרי הגלם שנרכשו, ובגמר הסדנה נהנים מארוחת גורמה נפלאה המורכבת ממספר מנות ואשר בהכנתה סייעו.

ניתן לקיים את הארוחה בתוך הסטודיו או לסעוד על גג האטליה, שממנו נשקף הרחוב הראשי של השוק, עם בריזה ירושלמית נעימה.
נוסף לאפשרות של קיום אירועים מיוחדים (ימי הולדת, חגיגות בר-מצווה, חתונות) בחודשי הקיץ ניתן לקיים ארוחות שף פרונטליות על גג האטליה.